Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

Spíš než na webu nás najdete venku společně s našimi běloušky wink máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat!

 

Výstavy 2018:

Big Dreamer Fenix

 • KV Dětřichov 31. 3. 2018 tř. štěňat VN4
 • KV Staňkov 8. 5. 2018 tř. dorostu VN1, BIS dorost 3. místo
 • KV Plzeň 26. 5. 2018 tř. dorostu VN1, BIS dorost 2. místo
 • KV Benátky n/J 17. 6. 2018 tř. dorostu VN1

Big Foot Fenix

 • KV Dětřichov 31. 3. 2018 tř. štěňat VN3

Big Shot Fenix

 • KV Dětřichov 31. 3. 2018 tř. štěňat VN2
 • KV Kamenný Mlyn (SK) 20. 5. 2018 VN1
 • Oblastní výstava Náměšť n/H 16. 6. 2018 tř. dorostu VN1

 

Běloušské pasení 8. 5. 2018 Lipník n/B

Společně s Radkem, ke kterému jezdíváme na ovečky jsme se rozhodli zkusit uspořádat speciální trénink pro BŠO.

Všichni (ať už byli u oveček poprvé, nebo se již pasení věnují) byli velmi šikovní! Zdenka s Haidy, která nejdřív musela přjít na to, že je ovčák (prišla na to a byla opravdu moc dobrá!), Magda s Cairou si oprašili staré ovčáké dovednosti - taky jim to moc šlo. Katka s Archiem váleli taky skvěle! Anet s Angie prišli na nové fígle, a doufám, že jsme je posunuli dál. Matěj s Rikou, kteří již mají složeno IHT1 si potrénovali v klidném duchu na volné pastvině a stejně tak Barča s Fenixem, kteří snad  brzy složí HWT!
MOC A MOC děkuji RADKOVI, HANCE a HANCE, DAVČOVI a MONICE za organizaci, vychystavaní ovcí, za ovce, za rady, za všechno!
Dškuji všem divákům a doprovodům učastníku pasení za trpělivost O:)
Doufám, že se brzo potkáme O:) bylo to super! DÍKY VŠEM!


 

Vrh "B" jsou v nových domovech...


Big Dreamer Fenix White Essence (Neymar)

Big Foot Fenix White Essence (Arty)

Big Shot Fenix White Essence (Sally)

Baby Ely White Essence (Ely)

Bumblebee Ely White Essence (Bibi)


 

!!!MÁME ŠTĚŇÁTKA!!!

Narozeni 30. 10. 2017 
 

Nestíháme aktualizovat stránky - pokud máte JAKÝKOLIV DOTAZ, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT
tel. 737 884 221

Štěňátka se narodila s excelentním pigmentem, vetšina vypadá na polodlouho srst. Předpokládáme typický exteriér, výborné zdraví a hlavně velmi milé a kontaktní povahy. Oba rodiče jsou nadšenými aportéry, jsou snadno motivovatelní a rádi a ochotně spolupracují s člověkem. Oba rodiče mají také výborné vlohy k pasení ovcí. 

Deník štěňátek

 • 30. 10. - v odpoledních a večerních hodinách jsme vykoukli na svět! Je nás 6 - 4 kluci a 2 holky. Maminka se o nás krásně stará a my zatím nemáme na práci nic jiného než papkat a spát...

 • 2. 11. - Dnes nám jsou 3 dny, krásně rosteme a brázdíme celý bazének! Umíme se pěkně ozvat, když se nám něco nelíbí.

 

30. 10. 2017 NAROZENINY VRHU "A"

Elynka jako praktická matka nadělila svým prvním dětem krásný dárek - dalších 6 sourozenců!
Všechno nejlepší naše milovaná Ačka!


 

10. 9. 2017 Svod mladých Česká Skalice

    Náš odchovanec z vrhu A - Al Capone se zúčastnil svodu mladých s velmi pěkným posudkem. Děkujeme majitelům za účast. Al Capone půjde dál cestou k uchovnění, čekají ho rentgeny, testy na MDR1 a DM a také nějaké výstavy. K bonitaci půjde s největší pravděpodobností na podzim příštího roku.

  


 

Červenec/srpen

    Novinek je spousta, vypíchnu jen ty nejdůležitější:

Je nás o jednu víc angel

 

koncem srpna navštívil Elynku ŽENICH - vše se zdařilo, máme nakryto!

ČEKÁME NA POTVRZENÍ BŘEZOSTI (kolem 24. 9. 2017)

ženich je nakonec dlouhosrstý, skvělé povahy a výborného zdraví a exteriéru

více informací už brzy 

(předpokládaný termín narození kolem 30. 10. 2017

předpokládaný odběr štěňat kolem Vánoc )


 

Léto 2017

    Co je u nás nového a proč jsme se odmlčeli? Jako každé léto si užíváme sluníčka, výletujeme, trénujeme, plaveme a mnoho daších aktivit. Protože k nám do rodiny přibude začátkem srpna nový člen (lidský), není tolik času aktualizovat wink pokud o nás chcete vědět více neváhejte napsat email, nebo zavolat. 


 

16. 4. 2017 Svod mladých Svojanov

    Al Torro White Essence - ÚSPĚŠNĚ PROŠEL SVODEM! GRATULUJI MAJITELŮM!

(plnochrupý, výška 64cm, vyzdvihnuta přátelská povaha, velmi tmavé oko, pěkný pigment, ušlechtilá hlava bez známek hrubosti, vytknuta narezlá barva na hřbetu a uších a vysoko nesený ocas při pohybu)

foto doplníme...


 

12. 4. 2017 Magnóliové holky

    Konečně rozkvetly magnólie a my jsme se s nimi vyrazili zvěčnit. Děkuji naší kamarádce Vendě Š. za krásné fotky!

Baby Ely Falco line:

Al Eywa White Essence:


 

9. 4. 2017 JARO

    Tak už to u nás krásně kvete, ale nekocháme se jen probouzející se přírodou. wink

  

levá fotka: (z leva) Eywa a Ely, pravá fotka: (z leva) Fanny, Bella, Ely a Eywa

 

obrany s Davčou - v levo maniak Eywa, v pravo vlkodlak Ely


 

29. 3. 2017 Elynka slaví 4. narozeniny!

    Obě holky dostaly dort a narozeniny jsme oslavili v kruhu rodinném. Přeji Ti Elynko hlavně hodně zdraví, elánu, a hodně mazlicích návštěv, které tak miluješ! VŠECHNO NEJLEPŠÍ!


 

19. 3. 2017 Test přirozených vloh ovčáckého psa NHAT Libhošť

    Test potvrdil, že Elynka je skutečně pravý ovčák a má silné vlohy k pasení ovcí. Zkouška NHAT je mezinárodně uznávaná a Elynka se STALA PRVNÍ FENOU BŠO V ČR, která ÚSPĚŠNĚ SLOŽILA tuto zkoušku. Máme velkou radost a pasení se i nadále hodláme s Elynkou věnovat a využít její vlohy :)
   Naše velké díky patří Radkovi, který nám dodal odvahu k přihlášení se na tuto zkoušku - děkujeme!

(fotka z tréninku v Lipníku)


 

11. 3. 2017 Zkouška doprovodného psa BH

    Dnes Elynka složila první zkoušku dle mezinárodního zkušebního řádu. A i když chůzi umíme obě mnohem lépe, "vychodili" jsme si 53b ze 60 možných. Velký dík patří našemu domovskému ZKO 463 a všem dalším zkouškařům. 

 

 


 

Začátek roku 2017

    První víkend roku byl ve znamení Hanácké NVP v Brně, kde pan rozhodčí Jančík udělil Elynce VD za ocas při pohybu nesený nahoru a málo výrazný pohyb. No co, né vždy musí být posvícení. Elynku předváděla naše kamarádka handlerka Lenča a moc to holkám v kruhu slušelo, tímto Lenči patří velký dík.

    V neděli jsme si vyrazili spravit chuť na COURSING do Milenova - nádherné počasí a supr parta, děkujeme www.moravsky-coursing.cz/ za krásný trénink! Elynka jako "starý" mazák věděla hned co se bude dít a tak s velkým nadšním ukazála Eywiččce jak se to má dělat. Eywa bežela hned po ní a byla si naprosto jistá v kramflecích! Dostala od Milana velkou pochvalu a určitě nebudeme doma schovávat takový talent a něco s tím dál budeme dělat. Obě holky se parádně předvedli, užili si to a na střapec předvedli profizákusy - jako na obranách laugh

Elynka:

 

 

Eywička:

 

 

5. 2. 2017 MVP Brno

Elynka opět prokleté VD, ale tentokrát VD3, a zas nám to uteklo "díky" ocasu vesele nesenému :)


 


 

Pasení oveček 21. 12. 2016

    A před Vánoci nezahálíme, jeli jsme si s vyzkoušet do Lipníku n/B k našemu novému kamarádovi Radkovi pást ovečky. Ve složení Ely, Eywa a Davča s Tiffany. Radek byl velmi překvapen jak nám to šlo - máme prostě OVČÁKY laugh. Elynka půjde v nejbližším možném termínu složit zkoušky ZVOP (zkouška vloh ovčáckého psa) a jakmile s Eywičkou vypilujeme poslušnost bude Elynku jistě brzy následovat ve složení této zkoušky. Jakmile zpracuji videa budou i videa, jinak zde aspoň fotečka s Elynkou u košáru.


 

Pozdrav od Torrinka 3. 12. 2016

Al Torro White Essence 13 měsíců


 

Letošní první sníh 1. 12. 2016

(omluvte horší kvalitu fotky laugh)


 

Návštěva Beroun - Praha 23. - 26. 11. 2016

    Protože jsme letos nezvládli Falco line sraz, slíbila jsem Vlastičce (chovatelka Elynky), že dojedeme. A rovnou jsme to spojili s návštěvou u Zuzky, Bárníčka (Barnet Abraska) a Artemis Barcai Fine. Tam i zpět jsem s holkama jela vlakem. Pro eywu to byla velká vlaková premiéra (i když jsme jezdili autobusem tak 3 hodiny ve vlaku jsou 3 hodiny ve vlaku...). Velmi mě překvapila a chovala se víc než vzorně. Přestup na Hlavním nádráží v Praze jsme zvládli levou zadní a v Berouně nás už netrplělive vyhlížela Vlastička a Majka.

    V Berouně jsme se občerstvili a vydali se na procházku. A protože majitelé běloušů se rádi druží tak se k nám přidala Barča Komůrková se svou Chelsey a její dcerkou April. Vlastička měla sebou Alfa, Ronju a maminku mojí Elynky, Ely z Brdské smečky. Sice byla mlha ale ani nám ani běloušům to nevadilo.

    Holky padly za vlast a my jsme probrali všechno možné i nemožné. Eywička se seznámila s kurem DOMÁCÍM Karlem.

    Druhý den jsme se přesunuli jak se dělají obrany jinde a pak směr k Zuzce.

    Ta naplánovala obrany s Jindrou Urbanem a Eywička se opět nesmírně blýskla. To co předvedla, bylo opravdu excelentní a dostali jsme velkou pochvalu, Elynka kvůli drobné nehodě předvedla hlavně poslušnost s očním kontaktem a vyzkoušeli jsme revír na jiném place. I u Zuzky jsme probrali všechno možné i nemožné a další den byl čas vyrazit domů. 

    Výlet jsme si všichni PARÁDNĚ užili. Skoro ve zdraví přežili laugh ale s drobnýma nehodama se musí počítat... A těšíme se, že si to jistě brzy zopakujeme! Děkuji Vlastičce a Zuzce za nocleh. Barči a Věrce za společnost a Jindrovi za příležitost zkusit si kousnout i na jiného chlapa :D a taky děkuji našemu DOMÁCÍMU FIGURANTOVI DAVIDU FORDEYOVI za poctivou připravu, bez které by jsme obrany na takové úrovni nezvladli smiley


 

Stopařský seminář s J. Ščučkou

Březí (Mikulov) 18. -20. 11. 2016

    Dlouho jsem se těšila na tento seminář. Eywička zůstala doma a ve složeni řidička Denča, navigátor já, Ely a německý ovčák Waxi jsme brzy ráno vyrazili. Cestu jsme ustáli, počasí nám v celku přálo a i když jsme byli od hlavy až k patě od btáta tak jsme sui to náramně užili. Dozvědeli jsme se spoustu věcí a hurá na stopy! Musím pochválit pořadatelé - vše měli suprově zmáknuto, jídlo výborné smiley. Poznali jsme spoustu nových lidiček, s kterými doufám zůstaneme dále v kontaktu.

Elynka a Denča - zasloužený odpočinek angel


 

Rodinný sraz 5. 11. 2016

    Na dnešní den jsem naplánovala narozeninový sraz Áčkových dětí. K mé velké radosti dorazili:

 • Al Capone s rodinou
 • Al Torro s paničkou a pánečkem
 • Al Saphira s pánečkem
 • Al Eywa a Baby Ely nesměly chybět :)

Dále dorazili naši kamarádi v hojném počtu:

 • Magdička s Cairou, Barčou a Angelem
 • Venda s Rossim
 • Davča s Tiffany
 • Denča a Davča s Tiarkou, Waxi a Shakinkem

    Prošli jsme se procházkou a tu jsme zakončili na zahradě, kde na nás čekal vytápěný stan a ohniště. Opekli jsme si špekáčky a pejsci dostali narozeninový dortík. Bylo to skvěle strávené odpoledne! Všem MOC děkuji, že dorazili a doufám, že si to užili stejně jako my! Teším se, že příští rok se zase setkáme :)

 

 


 

na 5. 11. 2016 plánujeme Rodinný sraz

(pokud by jste chtěli dojet ZAVOLEJTE MI 737 884 221)


 

31. 10. 2016 1. narozeniny odchovu A

    Dnes je to rok co se narodil náš odchov A. Uběhlo to ani nevím jak... A protože Eywička zůstala u nás, dovedu si představit, co za poklady, mají majitelé těchto "štěňat" doma angel. Zde je mnou vytvořené blahopřání a následují milá slova majitelů a fotky (teď už velkých mimin)

Al Torro (Torro) - slovo majitelky:

    K loňským Vánocům jsme si domů přivezli malou bílou kuličku. No, malá vlastně moc nebyla. Za to pěkně kousavá. Ale netrvalo dlouho a z neposedné piraně vyrostl majestátní bílý vlk. Dnes, rok poté, je z něj mazlivý, empatický, charismatický pes, který nás neustále překvapuje svou inteligencí. Spolehlivý hlídač a vítač těch správných lidí zároveň. Život bez něj si už nedokážeme představit.

  

Al Drago (Bali) - slovo majitelky:

    Dobrý den, posílám vám fotky Balíčka a co nejraději dělá... Zbožňuje plavání a potápění pro klacek, běhání a po ránu  mazlení. Je to velký jedlík a fakt by snědl úplně všechno!!!

 

 

Al Capone (Kápo):

   Kápo je pes rodinný, a hlídá si svou čtyřčlennou rodinku. S malýma pánečkama dělá lumpárny. Rád aportuje klacíčky, klacky, klády podobné věci různých velikostí (to má jistě po dědovi Falcovi). Je to velký mazel a dobračisko.

  

Al Saphira (Tyra):

    Tyruška žije se svým pánečkem a podle fotek je to Elynčina kopie. Ráda si hraje a je skvělou parťačkou do nepohody.

 

Al Eywa (Eywička, Eywice, Pocemtymrňavkoprťavá!):

    Co řící, prostě poklad laugh. Chtěla jsem co nejvíc podobnou fenku Elynce... no mám, ale trochu víc, ve všem. Eywa je víc akční, víc zlobí, víc mazlící, víc ukecaná, víc všude, víc otravuje kocoura, víc oprsklá, víc chce na obranách kousat, víc miluje pánečka, víc miluje všechny lidi, víc dělá čurbes, víc vymýšlí ptákoviny... prostě víc! Na cvičáku se všichni těší, že ze své ukecanosti vyroste... Velmi Eywici baví obrany, přatahování, miluje pohyb a běhání. Zbožnuje vodu (ať už je to voda v kaluži, rybníku, řece, z hadice, z kohoutku, ze sprchy...). Máme v plánu věnovat se sportovní kynologii. 

(obrany)

A na 5. 11. 2016 plánujeme narozeninový sraz - pokud se chcete přidat zavolejte mi laugh

 

 


Podzim

    A je tu další roční období angel užíváme si posledních teplých dnů, procházkujem a cvičíme. Zde pár foteček.

na horní fotce naštvaná Elynka, dole naštvanější Eywička

 


 

1. 10. 2016 Zkoušky ZOP

   Dnes Elynka složila zkoušku ZOP (zkouška ovladatelnost psa). I když jsme tam pár chyb udělali, přesto jsem společně s Elynkou dosáhla skvělého hodnocení a to známkou VÝBORNĚ. Dosáhli jsme 92 bodů ze 100 možných. Poděkování patří především výcvikářům ZKO 463 Přerov (Denisa Vanderková a David Fordey). Pan rozhodčí pochválil celou naši skupinu za excelentní připravu. Letos doufám nekončíme a snad zvládnem ještě neco málo poskládat smiley

z leva: rozhodčí p. Novák, Denča a Tiára, Petr a Argas, David a Chaca, David a Tiffany, p. Moulíková a Carry-Anne, já s Elynkou

Ovladatelnost na vodítku.

za fotky děkuji Vendě Šmoldasové!


 

29. 7. 2016

    Nová štěňátka! A to v chovatelské stanici odkud pochází naše Elynka - FALCO LINE. Matkou je Elynčina sestra Berry a otcem je krásný estonský pes Outlaw Born to Win White. Štěňátka se narodí během pár dnů a k odběru budou na přelomu listopadu a prosince.

Rodokmen: http://www.pedigreedatabase.com/white_shepherd/breeding.planned?litter=1171


 

8. 9. 2016 Návštěva Torrinka

    O víkendu nás na cvičák přijel navštívit Al Torro s pánečky a rovnou si vyzkoušel obrany. Z Torrinka roste krásný mohutný pes, s hustým kožichem, krásným tmavě hnědým okem a výborným pigmentem. Povahově je hodně podobný naší Eywičce. Malý akčňák, který miluje pozornost. Na jaro 2017 plánujeme s jeho pánečky Svod mladých a pokud vše dobře dopadne půjdei k bonitaci.

z leva: Al Torro, Al Eywa, Baby Ely

 

Al Torro White Essence

Torrinkovy první obrany (figurant David Fordey)


3. 9. 2016 Meloun

    Letní mlsání laugh


 

4. 8. 2016 Léto

    Nemáme teď moc čas aktualizovat novinky... Užíváme si léta plnými doušky! Koupaní, procházky, výlety, a nová zábava posledních dní - chytání myší na strništích smiley. Elynka se začátkem října připravuje na zkoušku ZOP a v listopadu máme v plánu stopařský seminář u p. Ščučky - moc se těšíme.

  

  


 

15. 7. 2016


Eywa a ovečky

z leva: Loki, Eywa, Ely


 

25. 6. 2016 Oblastní výstava psů Náměšť na Hané

    Letos už potřetí jsme se účastnili krásné výstavy v areálu zámku v Náměšti na Hané. Dorazila přes celou republiku Janča s Berrynkou (Elynčina sestřička). Počasí bylo opravdu hodně horké ale aspoň foukal vítr. A jak jsme v tomto horkém letním dni dopadli?


Baby Ely Falco line ( tř. otevřená) V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz

Berry Falco line (tř. otevřená) V2

Al Eywa White Essence (tř. dorostu) VN1, 2. NEJLEPŠÍ DOROST VÝSTAVY (2. BIS PUPPY)
 

    Eywičky výkon v závěrečných soutěžích mi udělal OBROVSKOU RADOST!!! Byla vybrána jako 2. nejlepší dorost ze všech plemen. 

    Díky všem za skvělou atmosféru, příjemně strávený den, opět jsme si to užili a příští rok zas! 


 

8. 6. 2016

    A už máme 7 měsíční fotky Al Draga White Essence alias Baliho. Bali je podle slov paničky velmi společenský pes, miluje děti a vodu. A je opravdu hodně podobný naší Eywičce smiley. Už se moc těším až se znovu uvidíme.

 


 

4. 6. 2016

    Včera k nám dorazila Torrinkova sedmiměsíční fotka. Z Torrinka je už také velký, krásný pes.

Al Torro White Essence 7 měsíců


 

31. 5. 2016

   Vrh A nám dosáhl 7 měsíců - takhle vyrostla naše Eywička. Už je skoro stejně vysoká jako Elynka, ale pořád je to hubeňour, který teprve bude mohutnět.


 

15. 5. 2016

    Makáme, makáme. Holky jsou velmi šikovné a moc jim to jde smiley

Elynka s Davčou

Eywinka

 


 

14. 5. 2016 Klubová výstava Kamenný Mlyn Slovensko

    Dnes jsme se vydali na Slovensko. Mraky zahalovaly oblohu a vydatne pršelo... I přesto jsme se tešili den strávený ve společnosti našich přátel smiley. Eywicka se viděla se svým tatínkem Ixem. Výstavu posuzoval p. Deutscher Erwin (Rakousko)

Eywa: korekt. stavba tela, typická hlava, oko/nos tmavé, ucho/chvost korektné, vel. dobrá srsť, chrbtová línia vel. dobrá, korekt. vpredu, predhrudie, uhlenie, pohyb, povaha na vek velmi dobré

Přes tento krásný posudek výsledné umístění Velmi nadějná 2.

Ely: harmonicý typ, pekná hlava, ucho/chvost korekt., oko/nos tmavé, výborná srsť, elegant. chrbtová línia, silné predhrudie vpredu uhlenie, pohyb, povaha výborné

Opět krásný posudek s výsedným umístěním Výborná 4.

    Oběma holkám byl vytknut za pohybu vesele nesený ocas - takze na tom zapracujeme a ocasy zkusíme za pohybu nosit správně - dole, maximálně v úrovni hřbetu winklaugh.

MOC DĚKUJI všem za skvělou, přátelskou atmosféru a i přes déšť, za pohodově strávený den!


 

17. 4. 2016 Ely - příprava na zkoušky

    Elynka se usilovně připravuje na zkoušky. Stopujeme, pilujeme poslušnost a začínáme s obranami. Uvidíme jestli se nám zadaří do podzimu natrénovat podle našich představ a složit pár zkoušek.

uprostřed vlevo Elynka na lomu, uprostřed vpravo Elynka na rovném úseku, dole Eywa stopuje svůj "štěňátkovský" čtverec a MOC ji to baví! 

Elynka na obranách, figurant David Fordey


 

16. 4. 2016 KV KCHMPP Dětřichov

    Zučastnili jsme se Krajské výstavy v Dětřichově. Počasí nám jakž takkž přálo a hlavně nepršelo. Strávili jsme krásný den s našimi přáteli a to nejen od běloušků. Výsledky dopadli báječně a naše štěňátka si odvezla velkou pochvalu. Pan rozhodčí M. Krinke velmi vychvaloval pohyb u našich štěňátek, krásný pigment, tmavé oči, velmi nadějně modelovaný krk a hřbet. Eywa byla velmi pochválena za vzorné chovaní v kruhu - MOC hezky se předváděla smiley. Doufám, že jí to vydrží... A výsledky byly následující:

Al Torro White Essence tř. štěňat VN1

Al Eywa White Essence tř. štěňat VN1

Baby Ely Falco line tř. otevřená V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, Vítěz Dětřichova

 

v levo Al Torro, v pravo Al Eywa

Eywicka s Elynkou 


 

13. 4. 2016 Jaro

Užíváme si jara a sluníčka smiley


 

26. 3. 2016 Speciální výstava Svojanov u Borušova

    Jako každý rok i letos se před Velikonocemi konal Klubový víkend ve Svojanově u Borušova. Počasí bylo opravdu rozmanité... Neumrzli jsme a akci jsme si náramně užili. Viděli jsme se příbuznými naší Elynky a taky jsme měli čas pocvičit a pejsci se vyřádit. A jak to šlo holkám na výstavě? Eywinka měla svou premiéru a předvedla opravdu moc krásně s výsledkem VN1 a posudkem (I. Nováková): 5 měsíční fenka, velmi nadějná s pěknou hlavou, výborná horní linie, hrudník dosud ve vývinu, velmi nadějné úhlení hrudních i pánevních končetin, mladistvý, ale pěkný pohyb, pěkná prezentace pohybu) Elynka byla ve třídě otevřené (jela hlavně jako Eywinčina podpora) s dalšími 5 PDS fenkami a umístila se na krásném 3. místě se známkou Výborná a posudkem (I. Nováková): 3 letá elegantní fena, výborná hlava, správný pigment, výborná horní linie, výborný hrudník a úhlení předních končetin, výborné úhlení pánevních končetin, výborný dynamický pohyb, ocas při pohybu nesený vesele.

    Za tento víkend se u nás vystřídalo mnoho návštěv a nafotili jsme spoustu fotek, které budou postupně přidány na rajce.idnes.cz

Al Eywa White Essence tř. štěňat VN1

    Baby Ely Falco line tř. otevřená V3


 

28. 2. 2016 Výlet na Pustevny

    V rámci socializace jsme vyrazili za sněhem. Elynka byla nadšená a dováděla ve sněhu a Eywa jen nevěřícně koukala kolik lidí může zahrnovat svou láskou. Skvěle jsme si to užili a jako bonus budeme mít fotky se Zimní královnou! Těšíme se :)

pustevny 2016


 

14. 2. 2016

    Dojel na návštěvu Bali (Drago) :). Užili jsme si krásnou slunečnou procházku. Eywě už narostly 2 dospělácké horní řezáky (jak můžete vidět na fotce).

Bali a Eywa

 


 

6. 2. 2016

    Dnes nás dojel navštívit Torro s pánečkem a paničkou. Roste z něj krásný huňatý pes! Potrenovali jsme trošku výstavní postoj ale hlavně se pesani vyblbli a pohráli si. Sluníčko svítilo jako na jaře - těšíme se další návštěvu "brňáků". 

   


 

2. 2. 2016 Aktualizace fotogalerie

    Dnes postupně nahrávám "resty" na naši fotogalerii na rajčeti :), odpoledne jedeme s Eywou na očkování a zároveň spojíme se socializační procházkou v neznámém prostředí. Eywa se učí výstavní postoj a moc jí to jde!

naše fotogalerie

 


 

25. 1. 2016 Socializace a výcvik

    Tak a začíná nám další socializační kolotoč tentokrát u Eywinky. Má naplánovanou první výstavu a to klubovou ve Svojanově. Určitě brzy pojedeme vlakem a autobusem na nějaký výlet. Pravidelně budeme navštěvovat město. I Elynka se taky chystá letos na nějaké výstavy, hlavně máme v plánu dohnat resty a složit i nějaké zkoušky.


 

Z deníku štěňátek...

3 pejsci a 2 fenečky.

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA MAJÍ SVÉ DOMOVY

Al Capone, Al Drago, Al Torro + Al Eywa, Al Saphira

 

Tiffany, Ely, Tyra a Eywa

 

 • 22. 1. 2015 Tyruška odjede do svého domova na Slovensku co nevidět... Proto brzy skončí tento "štěněcí deníček". Podle ohlasů z nových domovů se všichni kluci mají báječně. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří mi jakkoliv pomáhali s odchovem prvních úžasných štěňátek, a jsou tak vlastně trochu kmotry vrhu A: MVDr. M. Jemelka a sestřička Verča Petrášová (kteří se mnou strávili hrozné chvíle v noci porodu :) ), David Czislinský, Hanča Pauchová, Zuzka Chlaňová, Alča Poláková, Jarča Macounová, Katka Kolárová, Lenča Hostašová, MVDr. Zuzka Vašková, MVDr. Zuzka Haasová, Helča Nováková, Luca Madaraszová, Magda Důjková, Anička Hájková, Marky Znojilová, celé své rodině - převším svému příteli a mojí mamince, všem co u nás byli mazlit štěňátka ( a že mazlících návštěv bylo opravdu hodně) a taky novým páníčkům. Věřím, že se budou mít prckové moc dobře a těším se na naše další setkání.

 • 15. 1. 2016 Všechna štěňátka by za sebou měla mít druhé očkování. Kápo, Eywa, Tyra a Torro a Drak-Bali maji splněno. Z nových domovů chodí skvělé zprávy - Kápo je nadějný BOBISTA! (zkouší sám bobovat :D ), Torro bude ZAHRADNÍKEM (začal přesazovat květiny na balkóně :D ), Eywa bude TRHAČ A OBRANÁŘ (trénuje zákus na všech členech domácnosti a nejvíc se strejdou Davčou - svým budoucím fugurantem) a Tyra bude CANISTERAPEUT (je to mazlík tělěm i duší, když si myslí, že má málo pozornosti, přijde a klidně si ustele na klíně kohokoliv kdo je poblíž :) ). Bali se učí jak být psem SPOLEČENSKÝM nesežrat všechno a všechny - je moc šikovný jistě se to brzy naučí :). Dnes přišly fotky ze socializačního výletu do Hranic na Moravě - brzy je uvidíte na našem rajčeti. 

 

 • 10. 1. 2016 Sníh je super! Máme ho fakt rády. Zajímá vás co děláme (doma už je jen Eywa a Tyra)? Prý socializujeme, ale stejně nevíme co to znamená - stějně je to paráda. Chdíme na procházky i s jinými pejsky než s naší mamkou. Chodíme na procházky i bez ní. Učíme se jak se chovat doma (snažíme se neokusovat koberce, židle, schody, skříně, kocoura), učíme se chovat v kuchyni (jak se správně smutně podívat aby něco spadlo na zem...), víme jak vypadá koupelna (vtipná je pračka - rády se díváme jak se v ní točí prádlo, záchod dělá divný zvuky ale moc nás nezajímá - za to sprcha PÁNI - budeme milovat vodu - jen jsme prý zatím moc malé na koupání škoda...). Dvorek už máme prolezlý a nic nám nezůstalo skryto - chtěli jsme jít za slepičkama se podívat ale panička na to přišla a zatrhla nám to... Taky se učíme, že by jsme neměli tak moc láskou žrát děti - jenže děti jsou tak super! No a dovednost nejdůležitější - učíme se jak se chovat v peřinách :) (pro fotky ve větší velikosti stačí dát - otevřít na nové kartě/stránce)

Ewa 

Al Eywa / Al Saphira

  

Se strejdou Davčou a tetou Tiffany / Eywa a Tyruska / tři grácie v kuchyni

Elynka a Tyra spí na novém pelíšku

 

 • 1. 1. 2016 Hurááá máme sníh a radost VELIKOU :)

 

radost :)

 

to byla ale fuška!

 

 • 27. 12. 2015 V odpoledních hodinách bude odjíždět Al Torro - Torro. A začne nám dámská jízda. Z nových domovů Baliho a Kápa chodí výborné zprávy. Kluci si krásně zvykli a začínají si omovátat kolem tlapek své nové rodiny.

 

 • 25. 12. 2015 Dnes kolem deváte hodiny odjel Al Capone - Kápo. Prostě první ve všem i v odjezdu do nového domova. Kápo při odjezdu vážil rovných 8kg. Přejeme mu hodně zdraví, spoustu lásky se svou novou rodinou. 

 

Kápo s páníčkem / Kápo - v novém domově

            Odpoledne odjel i Al Drago - Bali. A to do Vizovic. Máme to k sobě kousek, tak doufáme, že se budeme často         potkávat. Balimu přejeme také hodně zdraví a spoustu lásky v nové rodině.

 

 • 24. 12. 2015 Štědrý den - dnes je prý Štědrý den, nevíme co to znamená ale dostali jsme prýma baštu - rozmočené granulky se sobím a losím masem. To vám bylo žrádlo! Máma dnes byla trochu smutná, Kápo a Dráček prý zítra odjíždí k novým páníčkům. Nám je to zatím celkem jedno, lítáme, hrajeme si, okusujeme se a užíváme si, že jsme všichni spolu.

Al Capone a Al Drago se loučí s naším kocourem

 • 22. 12. 2015 Socializační výlet do Hranic - Panička nás (s pomoci několika dalších lidí) naložila do auta, kde už čekala máma, naše dečky a látková kenelka. Máma byla celá natěšená, prý hurá jedem na výlet. Nám se jízda autem ze začátku moc nelíbila ale mamka Ely říkala, že si máme zvykat - autem se dá dostat na skvělá místa. A taky, že jo! Dojeli jsme do Hranic, kde na nás čekala hromada dětí! Hráli si s náma, my je honili, kousali do nohavic, přetahovali jsme se s nima o hračky a běhali po tělocvičně. Mamka nadšeně dětem aportovala balonky tak jsme to taky zkoušeli. Byla to paráda a celou cestu nazpět jsme prospali. A prý pozítří půjde do nového domova náš bráška Drago. Na Štěpána by měl jít Al Capone a jako poslední z kluků půjde Torro a to 27. No moc se těšíme na nové páníčky! Zde odkaz na fotogalerii

 

za fotky děkuji Magdičce! (CHS Barcai Fine)

 • 20. 12. 2015 Kontrola vrhu - paní Plšková (teda máma říkala, že se tak jmenuje) nás dnes dojela zkontrolovat. Jestli jsme všichni v pořádku a vše je tak jak má být. Zrovna jsme byli unavení takže nám to bylo skoro jedno, jinak byla fajn - voněla pejskama. Koukala se nám do uší a kontrolovala tetování, počítala zuby, zkoušela jestli nemáme někdo pupeční kýlu a u kluků taky kontrolovala varlátka, pigment, barvu očí... a shledala, že je vše v pořádku! Všichni máme kompletní mléčný chrup (a pěkně ostrý), nikdo nemáme kýlu a kluci mají sestouplá varlátka. Hip hip hurá - už brzo začne nové dobrodružství ale v nových domovech - moc se těšíme! (přidány nové fotky na rajče)

 

 • 16. 12. 2015 Dneska dojela až od Liberce na návštěvu teta Jarča - škoda, že bylo tak ošklivě... Chtěli jsme blbnout venku ale začalo pršet tak jsme jako koule bláta museli domů. Unavení ale spokojení - vždyť bláto opadá!

 • 13. 12. 2015 Tetování - Naše první cesta autem byla švanda, celou cestu jsme dělali patřičný randál. Tetování jsme trošku obrečeli - ale jen chvilku a pak jsme pokračovali v řádění. Jsme drsoni - MÁME KÉRKY! Navíc má dojet tento víkend hodně návštev tak se na ně MOC těšíme!!! Navíc tu byla teta Katka s přenosným fotostudiem a i přesto, že jsme se focení snažili sabotovat se jí určitě pár fotek povedlo. 

 

 • 10. 12. 2015 Třikrát hurá - máme tu první ouška nahoře! Jak jinak prvenství opět získal Al Capone, Eywa si řekla, že když to zvládl Kápo, nebude dál čekat a ouška prostě postaví taky. No a Saphira ta postavila pravé a levé ho jistě bude brzo následovat. Drago s Torrem mají jiné věci na práci než stavět uši :) 

eywa kápo

 

 • 7. 12. 2015 Ten čas tak rychle letí... Mikuláše jsme přežili bez úhony (žádný čert nás nesebral). Střílení petard na ulici jsme si ani nestihli všimnout - to víte, máme toho tolik na práci. Už běháme i na dvorek, kde se učíme venčit a jde nám to. Začínají chodit psí návštěvy ale zatím si jich moc nevšímáme. Křoupeme suché granulky a od mamky si cucnem jen opravdu malinko, aby se neřeklo - vždyť jsme přeci velcí drsní psi a velcí drsní psi přece mlíko nepijou! Okusujem návštěvy a jsou supr, obvzlášť se nám líbí když kříčí AU AU to bolí! No jo musíme je ulovit aby nám neutekli a pořádně nás pomazlili.. Dneska tu byla teta Lenča s Arčou a fotili jsme se v postoji. Moc nás to teda nebavilo ale dostali jsme za to tuňáka takže spokojenost.

postojovky 38.den

38. den první postojovky z leva - Al Torro, Al Drago, Al Eywa, Al Capone, Al Saphira 

 

 • 1. 12. 2015 Zjišťujeme spoustu nových poznatků! Každou minutou našeho objevování světa jsme chytřejší a chytřejší. Už víme, že volání paničky znamená JÍDLO - takže když zavolá nadšeně běžíme! Ale víme, že když zavolá znamená to i mazlení a to my moc rádi. Už nedostáváme jen rozmočené granulky ale zkoušíme je chroupat než se rozmočí. Víme, že z misky se dá jíst, miska se dá okusovat. V misce s vodou se dá koupat, miska se dá převrátit a vylít. Miska se dá přenášet. Bráškové a ségry se dají okusovat. Mamka se dá okusovat (mamka i sourozenci okusování vrací...). Hračky se dají okusovat (hračky okusování nevrací). Lidé se dají okusovat (lidé okusování nevrací). Oblečení na lidech se dá okusovat. Kocour se dá okusovat (kocour raši zdrhá - nechápem to...). Celý svět se dá okusovat! Je to paráda :)

  

 • 30. 11. 2015 Dnes došlo poštou, že dostaneme kérky do oušek - to budem ale drsňáci! A tím pádem jsme dostali potvrzená oficiální jména Al Capone, Al Drago, Al Torro + Al Eywa, Al Saphira White Essence. A ještě jeden poznatek vypadá to, že dlouhosrsťák bude jen jeden a to Torro - Saphira se asi rozhodla, že bude udělá radost pánečkům, kteří si přáli "kraťandu".

 • 29. 11. 2015 Máme za sebou další vážení a odčervení no nic moc teda to vám povíme. Začínají skutečné bitky a nezůstáváme si nic dlužni! Mamka už nám utíká tak se cpeme rozmočenýma granulkama. Zoubky máme jako jehličky a zkoušíme co všechno se dá okousat. Pořád se nám nejvíc na okusování líbí lidé. Je to sranda na tom světě :)

 

 • 26. 11. 2015 Na chvilku jsme se odmlčeli - ale to jen proto, že máme spoustu práce! Máme nový velký výběh, ve kterém okusujem a otrháváme dvounožce. Honíme se a hrajeme si se spoustou hraček. Maminka nám říkala, že těm dvounožcům se říká lidé a že každý až povyrosteme budeme mít svoje lidi. Všichni už víme kam půjdeme. A noví lidé - prý se jim říká páníčci, se na nás jezdí dívat. Jsou moc fajn líbí se nám. Mamka říká, že nás čeká ještě spousta nových věcí a návstěv - no těšíme se na ně - jsme malí nebojsové a pohodáři.

 • 22. 11. 2015 Kdo by to byl řekl - máme 3 týdny! Hrajem si, stěkáme, zkoušíme výt. Na svačinku dostáváme mlíčko-granulkovou kaši. Včera jsme se ve svačince trošku vyváleli tak nám zbytky vyčesávali z kožíšku - teda to vám povíme - byla to paráda! Drželi jsme jak přibití a moc jsme si to užívali - česání je FAJN! Chodí za námi spoustu návštěv a je to super pořád nás někdo mazlí, pusenkuje a my aspoň máme pořád přísun prstů, které okusovat.

 

 • 18. 11. 2015 Už nám rostou zoubky a začínáme se navzájem okusovat. Okusujem mamku, sourozence taky zkoušíme okusovat ty divné dvounožce... Jsou moc fajn, máme je rádi. Vždy nás pomazlí a poškrabkají přesně tak jak to máme rádi. Hned jak je uvidíme u našeho bazénku nadšeně se k nim vrháme a čekáme mazlení. A protože jsme čím dál větší tak se učíme jíst z misky jde nám to! 

 • 15. 11. 2015 Včera jsme měli nabitý program. S návštěvami se roztrhl pytel - všichni se chtějí přesvědčit, že jsme opravdu úžasní. Začínáme chodit, což je zatím dost obtížné, protože máme ještě vratké nožičky ale tréninkem to jistě brzy zvládnem a budem lítat jak draci! Večer jsme dostali pastu na odčervení - no nic moc dobrýho to nebylo ale pak jsme to zapili mlíčkem, nechali se pomazlit a bylo dobře... (během dne budou přidány nové fotky na rajče)

 • 13. 10. 2015 Už jsme velcí psi! Dnes jsme dostali prvni oboječky :)

stenatka

 • 10. 11. 2015 Dnes je nám 11 dní a začínáme pomaloučku otvírat oči. Už všichni vážíme víc jak 1kg a jsme dost slusně naducaní knedlící! 

 

 • 9. 11. 2015 Včera večer jsme vážením zjistili, že už 4 štěňátka překročili hranici 1kg! Stále hledáme skvělé páníčky pro pejska. 

8. den holky den 8.

 • 7. 11. 2015 Přidány fotky na rajče http://indigo11.rajce.idnes.cz/A_White_Essence/. Dnes už máme týden. Al Capone překročil hranici 1kg a všichni jsme zdvojnásobili svoji váhu a skvěle prospíváme. Dva kluci jsou zarezervovaní. Pro zbytek z nás se stále hledají ti nejlepší páníčci.

 

 • 3. 11. 2015 Už máme předběžná jména! Modrý pejsek - Al Capone. Je to prostě Kápo, největší ze všech, pan šefík. Černý pejsek - Al Torro (Tor, Torinek), spí v neuvěřitelných polohách, je to takový odvážlivec nebojsa. Červený pejsek - Al Drago, malý uřvaný dráček, který chvilku neposedí. Růžová fenečka - Al Eywa. Něžná kráska, miluje škrabkání a hlazení. A nesmíme zapomenout na zelenou fenečku - Al Lima. Je to stejná akční dračice jako její bráška Drago.

zelena cerveny cerny

modry ruzova

 • 2. 11. 2015 Dnes nám jsou 2 dny. Brázdíme náš pelíšek sem a tam a vůbec nevadí, že ještě nic nevidíme. I když jsme zatím mrňouskové dáváme o sobě hlasitě vědět. Naši hlavní denní náplní zatím je jídlo, spánek a hledaní nejpohodlnějšího místečka na spánek. Krásně přibíráme na váze. Někteří z nás už mají černý nos a všem tmavnou polštářky na tlapkách

 

 • 31. 10. 2015 Dnes jsme se narodili. 

den prvni


 

Hmotnost štěňátek

  Zelená Modrý Červený Růžová Černý
při narození 479g 500g 430g 379g 490g
1. týden 980g 1050g 880g 846g 987g
2. týden 1630g 1640g 1500g 1450g 1600g
3. týden 2420g 2500g 2350g 2220g 2480g
4. týden 3330g 3720g 3400g 3150g 3210g
43. den 4,9kg 5,9kg 5,7kg 5,0kg 5,0kg

 

31. 10. 2015 Máme štěňátka!!!

    Dnes v brzských ranních hodinách se Elynce a Ixovi narodilo 5 štěňátek. 3 pejsci a 2 fenečky. Maminka i její potomci jsou v pořádku a mají se čile k světu. Všechna štěňátka jsou zadaná. Více informací již brzy :)


 

vrh A


 

29. 10. 2015

    Dnes je den 60. Porod očekáváme každým dnem. Vše máme připraveno a teď už jen čekáme. Doufáme, že vše proběhne v pořádku a už brzo vám budeme moct představit vrh A.


 

26. 10. 2015

    Dnes je 57. den březosti. Chodíme na mnohem kratší procházky a mnohem pomalejším tempem než jsme zvyklé. Elynka už skoro celý den proleží ale dvorek si ohlídá, protože drzí vrabci pořád narušují vzdušný prostor nad uzemím Elynky. Na Elynku se bylo podívat pár potencionálních zájemců o štěňátka a zatím se jí všichni zamlouvali (šla je vítat jen co vystupovali z auta). Už se nám čas pomalu krátí a uvidíme kdy se štěňátka narodí.

brezost

55. den březosti (při západu slunce)

brezost

57. den březosti


 

19. 10. 2015

    Dnes byla Elynka na kontrole u pana doktora. V 50. dnu váží 37kg (což je o 7 víc než mívá obvyklou váhu). Na sonu se zdá bý všechno v pořádku, štěňátka se v bříšku pěkně mrskají. Na následujícím videu můžete vidět srdíčko jednoho ze štěňátek. 

sono

po kliknutí na obrázek se zobrazí video sonografického vyšetření


 

17. 10. 2015

Dnes je 48. den březosti. 

bříško


 

13. 10. 2015

    Dnes je 44. den březosti. Elynka se začíná viditelně zakulacovat. Je nadšená vyšším přísunem žrádla a pořád by chtěla mazlit. Na procházkách by pořád jen chtěla řádit ale už jí to moc nedovolujeme. O víkendu přivítáme první potencionální majitelku našeho štěňátka. Těšíme se :)


 

4. 10. 2015 Focení s Hajkan photo

    Dnes je 35. den březosti. Elynka "žere jak prokopnutý kýbl" a je neuvěřitelně umazlená. Což chápeme, jí a mazlí se za několik dalších běloušů. 

Děkujeme Hajkan photo!


 

Plánovaná štěňátka vrh A

vrh A

!!!BŘEZOST POTVRZENA!!!

    Dne 31. 8. 2015 nastal den D a jeli jsme za na Slovensko, kde proběhlo plánované spojení Ixo AKBO-Parchovany a Baby Ely Falco line. Očekáváme štěňata jak s dlouhou tak středně dlouhou srstí. Oba dva rodiče jsou vyrovnané povahy s krásným vztahem ke svým rodinám. Kolem 23. 9. 2015 se ze sonografického vyšetření dozvíme, zda se zadařilo. Předpokládaný termín porodu je kolem 31. 10. 2015 a štěňátka budou k odběru kolem 25. 12. 2015. Již teď příjímáme rezervace na štěňátka! Více informací ZDE


 

27. 9. 2015

    Dnes nás zastihla smutná zpráva... Za duhový most navždy odešel Falco of Kim´s dream dědeček naší Ely, ale hlavně Pan Pes, který nás dovedl k bílým ovčákům. Nejen, že přinášel radost svojí rodině, ale byl to canisterapeut tělem i duší a tuto činnost s láskou vykonával i v pokročilejším věku. V našich srdcích zůstane navždy... 

Falco


 

Jak trávíme léto?

léto

v ječmeni hledáme Ječmínka (jen jsem Elynku nepoučila, že pod Sv. Kopečkem ho asi težko najde)

voda voda 2

s lekníny

plaveme O:)

letni srst

v letním kožíšku (holátko :D )

na stopě

a taky samozřejmě pracujeme - fotka z brzské ranní stopy 

s Andělkou

trénujeme mateřské dovednosti :) Elynka s francouzským buldočkem

Andělka od Lesa Borkovníku


 

MVP Intercanis Brno 27. 6. 2015

    V obrovské konkureci 10 fen si Elynka vyběhala krásny posudek se známkou výborná, bohužel bez umístění. I tak jsme si užili krásný den a navštívili jsme štěňátka v Chovatelské stanici Bílá Merci u naší kamarádky. To byla pro letošek Elynčina poslední výstava a začínáme se připravovat na štěňátka. Více informací již brzy!


 

Oblastní výstava psů všech plemen 13. 6. 2015 Náměšť na Hané

    Krásnou tradicí se stává návšteva naší sestřičky Berrynky a její paničky Janči (i když to k nám mají téměř přes celou republiku). Tato výstava se koná v krásném areálu zámku v Náměšti. Letošní počasí nám přálo až moc a skoro jsme se v tom horku upekli. Naštěstí byla možnost se schovat do stínu stromů v zámeckém parku. Vzali jsme sebou na zkušenou naši malou kamarádku Banshee-Tiffany Groenoir (belgický ovčák groenendael). Doufáme, že jejich výstavní dráha bude velmi úspěšná. Poznali jsme správňáckého jezevčíka Krise a užili si velmi parný den. Paní rozhodčí byla velmi příjemná s krásným přístupem ke psům.

Posudek (rozhodčí Dolejšová Olga): Hlava korektní, ucho typické, dobrý stop, výborný pigment, správný krk. Pevný rovný hřbet, dobře nasazený ocas, dobrá fronta, hluboký hrudník, pánevní končetiny korektní, srst typická.

V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz Baby Ely Falco line třída otevřená

VD2 Berry Falco line

oblastní vítěz

spokojená Elynka ;)

Oblastní vítěz

Oblastní vítěz Náměšť na Hané


 

Mezinárodní výstava psů Litoměřice 23. 5. 2015 

    V rámci utužovaní rodinných vztahů jsme se po půl roce vydali z Moravy do Čech. Tešili jsme se na maminku Elynky, její sourozence, další příbuzné a samozřejmě na jejich páníčky. Užili jsme si krásný slunečný den. Pan rozhodčí Miroslaw Redlicki (PL) velmi šetřil známkou výborná a jak jsme dopadli?

VN1 Baron Anwell Sionella třída štěňat 
VD2 Barnet Abraska třída otevřená
V2, r. CAC, r. CACIB Bodie Bajadera třída šampionů
V4 Alf Falco line třída šampionů
VD2 Baby Ely Falco line třída otevřená
VD3 Ayleen Falco line třída otevřená
VD4 Berry Falco line třída otevřená
V2, r. CAC Ely z Brdské smečky třída šampionů
 
Ely a Ely bílá banda
(levá fotka) Ely z Brdské smečky a Baby Ely falco line, (pravá fotka) naše bělouší rodinka :)
v litoměřicích
Baby Ely Falco line 2. místo třída otevřená

 

 

XXXI. Krajowa Wystawa Psów Rasowych Rybnik 10. 5. 2015

XXXI. Národní výstava psů Rybnik

    Na naši první zahraniční výstavu nás nalákala naše kamarádka Hanka Pauchová, která vlastni chovatelskou stanici tibetských dog BUBBLEDOG. Posádku auta tedy tvořila tibetská doga, basenji, opičí pinč a bílý švýcarský ovčák. Velmi mile mně překvapila atmosféra - poláci byli velmi přátelští, přišli se podívat na psy a ty opravdu chtěli vidět. Ani nespočítám kolik lidí si chtělo Elynku pohladit, kolik lidí si ji fotilo a kolik lidí se bylo zeptat co je za rasu. Pan rozhodčí Andrzej Kaźmierski byl velmi milý a důkladný, a i přesto, že s Elynkou byla ve třídě dlouhosrstá polská fena - vybojovali jsme si známku VÝBORNÁ 1 CWC! Z Elynky se tedy stává čekatelka polského šampiona krásy! Mnohokrát děkujeme Hanči, že nám umožnila jet s ní a užít si tuto skvělou zkušenost. 

Ely Polsko polsko rybnik

Za fotky děkujeme Hanči Pauchové!


 

Coursing Jezernice 19. 4. 2015

    Vůbec jsem nečekala, že když po půl roce dojedem na coursing, předvede Elynka střapcový záchvat :D, oba dva běhy jsem jí nahlásila delší trať a moc jí to šlo. Sice bylo poznat, že po zimě není fyzická kondice jako na podzim ale to doladíme. Super dopoledne, díky všem!

závodník

foto Marek Anrýsek - DĚKUJEME!


 

Národní výstava psů Ostrava 11. 4. 2015

    Tento krásný slunečný víkend jsme vyrazili do Ostravy. Posuzovala nás rozhodčí pí. Petra Márová a umístili jsme se s krásným posudkem na 3. místě se známkou výborná. Zároveň jsme měli domluvené focení s fotografkou Kattty Kollárovou - těšíme se na fotky ;)

Baby Ely v Ostrave

Národní výstava psů Ostrava - Baby Ely Falco line V3 (foto Lucie Madaraszova)

Bílá parta Ostrava

Z leva: Eywy Whiteline Czech, Carmen Bílá Merci, Baby Ely Falco line, Caira Bílá Merci (foto Lucie Madaraszova)


 

Klubový víkend a bonitace 4. - 5. 4. 2015 Svojanov u Borušova

    Tento předvelikonoční víkend již tradičně patřil Klubové výstavě, bonitaci a svodu mladých. Na výstavě se Elynce moc nezadařilo a tak odešla z kruhu bez umístění se známkou VD. Za to naše rodinné příbuzenstvo a kamarádi se vytáhli.

Barnet Abraska - třída otevřená V2

Ely z Brdské smečky - třída vítězů V4

Alf Falco line - třída otevřená V1 CAC a tímto získal titul Český šampion krásy

Bodie Bajadera - třída vítězů V1 CAC

GRATULUJEME!

Výsledky bonitace:

Baby Ely Falco line - chovná fena

Berry Falco line - chovná fena

Caira Bílá Merci - chovná fena

Sweet Tracy Taien - chovná fena

GRATULUJEME!

Bonitace Postojovka Profil Elynk3a Ely


 

Oslava narozenin 28. - 29. 3. 2015

    U Berouna (rodiště naší Elynky) v obci Železná se konal sraz CHS Falco line, kde zároveň proběhla oslava 2. narozenin vrhu B. Sešlo se široké příbuzentvo (4 generace) a i přes nepřízeň počasí a natrhlé ucho jsme si to náramně užili! Děkujeme Vlastičce za skvělou organizaci a Katce Lipinské (CHS Altája) za fotky.

rodinka Falco line

 

Z leva: Akenjin Falco line, Becky Falco line, Berry Falco line, Atherine Falco line, Alf Falco line, Falco of Kim´s dream (dědeček), Barnet Abraska (bratranec), Ely z Brdské smečky (máma), Barbie Falco line, Baby Ely Falco line, Ammut Falco line, Baron Anwell Sionella (vnuk), Jason Taien (otec vrhu A), Ayleen Falco line.

    Na nedělní odpoledne domluvila Zuzka obrany a vydali jsme (Elynka, Alfíček a Bárny) směr Pyšely za Jindrou Urbanem. I přes vytrvalý déšť to stálo za to! Díky Jindro, díky Zuzko! 

    A protože se nám blíží klubový víkend ve Svojanově a bonitace tak v rámci přípravy a tréninku vznikly následující fotky ;)

postojovka hotel Sen


 

Zima 2014 - 2015

    Pomalu se nám začíná ukazovat sluníčko a s ním i jaro. Připravujeme se na BONITACI 4. 4. 2015 a přidávám pár zimních fotek.

zima 2015

zima 2015


 

DuoCacib Brno 8. 2. 2015

    Vydali jsme se opět do Brna tentokrát k rozhodčímu ze Švédska (Jesper Andersson). Cesta vypadala spíš jak na Sibiř než do Brna... Jel s námi i Artur Z Bochořského dvora (irský setr) na svou první výstavu, kde se umístil v mezitřídě s krásným posudkem a hodnocením výborný na 3. místě. Elynka nastupovala taky v mezitřídě, tentokrát už naposledy - v březnu oslaví 2 roky. V kruhu se chovala moc hezky a v postoji stála jak "přibitá". Z kruhu jsme si odnesli hodnocení výborná a umístili jsme se také na 3. místě. 

Baby Ely DuoCacib Brno 2015

Autor fotky: Lucie Madaraszova CHS Bílá Merci

duocacib

z leva Jarča a Bodie, Leňa s Arinkou, já s Ely, Ondra a Artur


 

Hanácká národní výstava psů Brno 3. 1. 2015

    Jak jinak začít nový rok než na výstavě s přáteli? Tentokrát k nám na celý víkend dojela na navštěvu Zuza s dcerkou a s Barnym (Barnet Abraska). Celá naše přerovská partie se vydala na výstavu do Brna :D a dopadlo to následovně..

Baby Ely Falco line mezitřída (6 fen) V4

Bronn Altája třída dorostu VN2

Caira Bílá Merci třída otevřená V1, CAC

Sweet Tracy Taien třída otevřená V

a kamarádi naší party

Barnet Abraska třída otevřená V2 resCAC

Bodie Bajadera třída otevřená V1 CAC, který zároveň splnil podmínky pro uznání titulu Český šampion!

Sláva vítězům čest poraženým - všem ještě jednou MOC GRATULUJI a zároveň děkuji za skvěle strávený den.

skupinovka

za fotku děkuji Lenči Hostašové!
(z leva Bodie, Caira, Sweet Tracy, Baby Ely a Barnet)


 

PF 2015

    Končí nám rok 2014, všem našim příznivcům a kamarádům z celého srdce všechno nejlepší do nového roku!

PF 2015


 

Vánoční sraz běloušků v Přerově 21. 12. 2014

    Rok se s rokem sešel a protože opět na té naší zlaté Hané na Vánoce snížek nenapadl tak jsme si udělali již 2. Vánoční sraz. Probíhal v trošku jiném obsazení než loni ale bohužel ne všichni se mohli uvolnit z pracovních povinností. Dorazila Magdička s Cairou (Caira Bílá Merci), Venda s přítelem a Sethem (Boston la Melodia Blanche), Davča s Anabell, Viktorie a Djangem a nemohla jsem chybet ani ja s Elynkou. Pesani se vyblbli na louce u Michalova, někteří poctivci trochu pocvičili poslušnost a přesunuli jsme se na náměstí TGM trošku se zahřát u svařáku. Děkuji všem za krásně stráveny předvánoční den ;)

     


 

Prague Expo Dog - Double CACIB 1. - 2. 11. 2014

    Sobota mezitřída VD 4 (rozhodčí p. Řehánek Petr CZ)

    Neděle mezitřída V 2 res CAC (rozhodčí p. Drobnjak Darko SRB)

Náš první "malý" CAC a obrovská radost ;) 

Baby Ely v Praze

za foto děkujeme Zuze Cinkové :*


 

12. 10. 2014 Focení

    Před 14 dny oslavila Elynka 18 měsíců. A při této příležitosti jsme se domluvili s naším dvorním fotografem Marťasem, že by bylo dobré spáchat nějaké aktualní fotky. Sluníčko nám přálo a řekla bych, že se najde pár hodně povedených kousků ;) (foto doplním...)


 

Oblastní výstava psů Náměšť na Hané 14. 6. 2014

    Na tuto výstavu dojeli i Baloo s Přemou a Berrynka s Jančou (sourozenci naši Elči). Výstava se konala v krásnem areálu zámku v Náměšti. Počasí nám přálo - bylo polojasno a žádná vedra. Všichni jsme vzorně reprezentovali naše plemeno a dospěli jsme ke krásným výsledkům.

Baloo Falco line V1,VT

Baby Ely Falco line V1,VT

Berry Falco line V2

Pan rozhodčí vyzdvihoval především krásný pigment a skvělý pohyb. 

Bělouši v Náměšti

Z leva: Sweet Tracy Taien, Baby Ely Falco line, Berry Falco line, Baloo Falco line (foto Lenka Hostašová)


Výlet na Helfštýn 15. 6. 2014

    A protože Přema s Jančou a s psiskama dojeli na celý víkend tak jsme si udělali trochu výlet po památkách :) prošli jsme si hrad Helfštým udělali pár fotek a pár lidí jsme donutili koukat s otevřenou pusou na 3 krásné běloušky. Děkuji ještě jednou Přemovi a Janči, že vážili tak dalekou (a komplikovanou) cestu. Bylo to opravdu super - doufám, že si to příští rok zopakujeme :)


 

Klubový víkend 19. - 20. 4. 2014 Svojanov u Borušova

    Tak konečne nastal dlouho očekávaný klubový víkend, na který jsme se moc těšili. Naši posádku tvořila Elynka s Cairuškou, samozřejmě moje maličkost, Magďa a skvělá řidička zároveň výstavová (doufám že ne naposled) asistentka Andrejka :) . Nikde jsme nějak zvlášť nebloudili a bez nehod jsme Svojanov našli. Magďa získala NOVOU tašku a Andrejka pokřtila mou novou židličku ;). Zároveň jsme po dlouhé době viděli Elynčiny sourozence. Chovatelka nám všem držela palce a poznali jsme zas pár nových lidiček (a jejich běloušků), s kterými se zas někdy rádi potkáme.

Klubová výstava

    Konkurence ve třídě mladých byla veliká a proto mám velkou radost, že jsme obdrželi V4

Svod mladých 

    Splněn :) Elynka měří 59cm, váží 28,2 kg, je plnochrupá.

Baby Ely Falco line svod mladých

Baby Ely Falco line svod mladých 2


 

29. 3. 2014 NAROZENINY 

    V tento den oslavila Elynka svoje první narozeniny :) . Vše nejlepší celému vrhu "B" Falco line!

narozeniny Baby Ely


 

Duo Cacib Brno 22. 2. 2014

    Tento víkend k nám na návštěvu dojela Elynčina chovatelka i s přítelem a jejich smečkou (Alf Falco line, Ely z Brdské smečky, Barbie Falco line). Víkend i výstavu jsme si užili. Konkurecce byla obrovská, pro někoho byla výstava úspěšná více pro někoho méně. Není všem dnům konec. Už se tešíme na další podobnou akci :) Sláva vítězům - čest poraženým.


 

Sraz v Bochoři

    15. 2. 2014 proběhl náš první větší sraz v Bochoři (náš - tím myslím běloušky a jejich přátele nebo příznivce z Přerova a okolí. Dorazila Lenča s Arinkou (Sweet Tracy Taien), manželé Navrátilovi s Conie (Xoraya Nicol Donnevara), Helča s Merlinkem (Merlin la Blankpapilio), Kuba s Círou (nevim jak dál ;) ), taky jsem se samozřejmě účastnila já s Elynkou (Baby Ely Falco line) a ne chvilku nás navštívila Janča s Yordou (York Foxy Fox). Jak to probíhalo? No seznamovaní klasika - někteří si to jako obvykle obkecali (Elynka), někteří se pro jistotu moc kamarádit nechtěli a jiným to bylo tak nějak putna hlavně, že budou mít klacíček (Yorda). Na kopcích si hafani vyplašili bažanta a Elda jako "pani domací" krásně ukázala, že taky umí ignorovat paničku... No a protože Kuba s Helčou dovezli "pomůcky" na obrany tak bylo o program postaráno. Nejdřív šel na věc mistr Merlin - někteří z nás, když viděli jak Merlin požírá Kubu skoro zaživa prohlašovali: "Ne, ne, obrany ty dělat nebudem. To není pro nás. Nene Arinka kousat nebude...."

    Jaké pak bylo překvapení, že to všechny holčičky tak bavilo a moc jim to šlo. Největší radost ale určitě všem udělala Conie, která pak byla jak vyměněná a šla se se všemi mazlit a sebevědomí měla hned o několik stupňů vyšší. Pak jsme ještě s Lenčou a s Arinkou potrénovali trošku na DuoCacib a unavení jsme šli k nám na malou občerstvovací svačinku.

    Jsem si jista, že příště se nás sleze ještě o trošku více a uděláme zase kus práce (a zábavy samozřejmě). Těším se. Bylo to skvělé dopoledne!

PS: Velký dík patří Kubovi - co by figurantovi a Lenči, co by fotografce a Navrátilům, že se nezalekli vlka nic ;)

http://hostas.rajce.idnes.cz/Sraz_belousu_a_Cirdy_15.2.2014/ (odkaz na fotogalerii od Lenči)

http://xoraya-nicol.rajce.idnes.cz/Cony_-_sraz_BSO_v_Bochori/ (odkaz na fotogalerii od Navrátilů)

správná pětka


 

Co se u nás dělo?

    10. 2. 2014 - Co jsme vyváděli do teď? Hlavně jsme vychovávali a socializovali. A to ať už na hasičských závodech, cestou do Berouna na Falcoliňácký sraz (vlakem), švihli jsme i 2 výstavy (Krajskou v Brně na podzim a 4. 1. 2014 i Hanáckou národní výstavu v Brně), družíme se švýcarákama a jejich pánečkama z okolí, kámošíme se samozřejmě i s jinými psi ;), samozřejmostí je jízda autem, autobusem, vlakem, Elynka miluje lidi (všechny a všude - nééé moc běloušskej rys ale nevadí), taky máme rádi ostatní zvířata (bažanti a zající Elynku teda težce vytáčí), milujeme vodu ve všech skupenstvích (voda, led, bláto, sníh, v misce, v hadici, kaluže), ale co je středem vesmíru kromě paničky? No přece balónek a jídlo.

    Velký dík patří naší chovatelce Ing. Vlastě Rajnišové - za to jak.... Vlastně za všechno :), kdybych měla vyjmenovávat všechno tak by jsme tu byli hodně dlouho ;) Jsem moc ráda, že mám právě Elouše!

koláž


 

Začínáme....

    Dne 9. 2. 2014 startuje náš web :) prosím o strpení - času není nazbyt. Budu se snažit co nejdříve doplnit všechny důležité a později i méně důležité informace. Pěkný den všem!

TOPlist